PostHeaderIcon “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz naszej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’ Zbiórka trwa do 12 marca.

 

PostHeaderIcon 2021 ROK KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO

„Rok 2021 ogłoszony został rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tej okazji grupa licealistów z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie zainicjowała projekt pod hasłem "BACZYŃSKI", którego celem jest uczczenie i upamiętnienie twórcy.” Projekt wzbudził ogromny entuzjazm wśród społeczności różnych szkół i szybko stał się ogólnopolskim, w którym nie mogło zabraknąć naszej szkoły noszącej od 42 lat imię Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Harmonogram działań wynikających z realizacji projektu, prezentujemy na plakacie poniżej. Serdecznie zapraszamy do udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach, mając nadzieję, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Walentynki w 3 B

 

 

Z okazji zbliżających się Walentynek, 12 lutego klasa 3b uczestniczyła w warsztatach mydlarskich zorganizowanych przez wychowawcę panią Renatę Biniendę oraz nauczycielkę języka angielskiego panią Kingę Sołtan-Miazgę. Podczas zajęć każdy z uczestników samodzielnie zaprojektował i przygotował dwa mydełka glicerynowe wybierając kształty, dekorując ozdobami, nadając mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Jako dodatków używaliśmy tylko naturalnych składników. Były to między innymi sól morska z Morza Martwego, wiórki kokosowe, siemię lniane, kawa, płatki kwiatów rumianku, jaśminu i bławatków oraz aromaty czereśni, sosny, bergamoty oraz trawy cytrynowej.

Na początku zajęć każdy wybierał foremki, w których chciał zrobić swoje mydełka. Później do każdej z nich dodawał swój niepowtarzalny zestaw dodatków, kolorów i zapachów tworząc własną, kompozycję. Następnie panie zalewały foremki gliceryną, a każdy samodzielnie mieszał zawartość swojej foremki, aby uzyskać planowany efekt. Podczas gdy gliceryna stygła uczniowie wykonywali etykiety do mydełek, a także uzupełniali kartę informacyjną zapisując po angielsku listę wykorzystanych przez siebie składników. Gdy mydełka wystygły i stwardniały przystąpiliśmy do ozdobnego pakowania. Każde mydełko zostało zapakowane w celofan z wykorzystaniem wcześniej wykonanej etykiety. Podczas zajęć dzieci wykonały również piękne kartki walentynkowe.

To była znakomita zabawa, a samodzielnie wykonane mydełka, to pomysł na wspaniały prezent z okazji Walentynek.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Gazetka szkolna "SÓWKA"

Oddajemy w Wasze ręce specjalne walentynkowe wydanie szkolnej gazetki "Sówka"

 

PostHeaderIcon KARNAWAŁ W ZERÓWCE

W miniony czwartek w zerówce panował karnawałowy nastrój. Dzieci przebrały się w bajkowe stroje i bawiły się w rytmie ulubionej muzyki.

 

Przy okazji uczciliśmy również Tłusty czwartek. Zjedliśmy pyszne pączki i wykonaliśmy zadanie w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować” - zakodowaliśmy drogę dla Ozobota.

 

Było smacznie i wesoło!

Więcej…

 

REKRUTACJA

 

BEZPIECZEŃSTWO
BIP

Dzieci uczą rodziców w domu!

Ogłoszenia!

Jadłospis 01.03-05.03.2021r (zobacz)

Od dnia 9 listopada 2020 r. biblioteka szkolna jest czynna w godz. 8.00 - 14.00.

Biblioteka- wypożyczenia (zobacz)

 

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (zobacz)

 

W roku szkolnym 2020/2021 konsultacje nauczycieli i wychowawców z rodzicami odbywają się poprzez dziennik elektroniczny bądź za pomocą innych metod wykorzystywanych w komunikacji na odległość. Dopuszcza się kontakt osobisty tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

 

P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4