PostHeaderIcon Wizyta robocza na Majorce

W dniach od 13 do 17 maja odbyło się trzecie spotkanie robocze programu Comenius. Tym razem przedstawiciele szkół partnerskich spotkali się w Sillot na Majorce. Naszą Szkołę reprezentowała pani dyrektor Halina Daniel. Towarzyszyły jej cztery nauczycielki: p. Ewa Bielawska, p. Ewa Kowalczyk, p. Anna Pajurek i p. Maria Sikora.

Sollot - to spokojna, pięknie położona nad morzem miejscowość turystyczno - wypoczynkowa - baza hotelowa z malowniczymi zatoczkami i pięknymi plażami.

Nazwa szkoły, w której gościłyśmy - "Talaiot" pochodzi od nazwy pozostałości prehistorycznych budowli magalitycznych, ze skał nadbrzeżnych zwanych talaiot.

Pierwszego dnia odbyło się spotkanie delegacji szkół partnerskich. Zostaliśmy serdecznie powitani przez dyrektora, nauczycieli i uczniów. Szczególne wrażenie zrobiły na nas prezentacje dzieci - regionalne stroje, piosenki, dekoracje. Zwiedziliśmy szkołę. Zauważyliśmy wiele ciekawych i inspirujących nas rozwiązań.

Na spotkaniu roboczym przedstawiciele szkół zaprezentowali przygotowane materiały, omówili zadania na następną wizytę i we współpracy z uczniami wykonali przydzielone, w ramach projektu zadania. Ekipa naszej szkoły miała okazję wykazać się zdolnościami kulinarnymi. Z pomocą nauczycielki i mamy polskiej uczennicy wykonała regionalny omlet i sałatkę.

Ponadto gospodarze przygotowali dla nas wiele atrakcji. Jedną z nich był rejs statkiem i zwiedzanie Porto Cristo. Mieliśmy także okazję zobaczyć jaskienie "Cuevas del Drach" oraz wysłuchać koncertu muzyki poważnej.

Bardzo smakowały nam regionalne potrawy przygotowane na nasz przyjazd. Pobyt na Majorce był i jest dla nas niezapomnianym przeżyciem.