PostHeaderIcon Zakończenia dwuletniego projektu Comenius - Polska

3 czerwca 2011 r. w naszej Szkole miała miejsce uroczystość zakończenia dwuletniego projektu Comenius "Growing Frendship Through Festivals" realizowanego przez szkołę, w której wzięli udział Lubelski Kurator Oświaty Pan Leszek Babisz, włodarze miasta Puławy: pan prezydent Janusz Grobel, pani wiceprezydent Ewa Wójcik i kierownik Wydziału Edukacji i Sportu miasta Puławy pan Stanisław Szajowski oraz przedstawiciele delegacji siedmiu szkół europejskich. Lubelski Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom osiągnięć oraz podkreślił, że szkoła jest jedną z dwóch placówek w woj. lubelskim, która kończy realizację dwuletniego projektu "Comenius".

Głos zabrał również pan prezydent miasta Puławy Janusz Grobel, który docenił osiągnięcia szkoły i wręczył uczestnikom projektu listy gratulacyjne. Na zakończenie części oficjalnej wystąpił koordynator projektu, nauczyciel szkoły angielskiej Pan Richard Camp, który podziękował za współpracę wszystkim szkołom partnerskim z: Wielkiej Brytanii ( Creaton, Wolverhampton), Niemiec ( Hanover), Turcji (Akarkay - Karaman), Bułgarii (Sofia), Słowacji (Bratysława), Szwecji (Sztokholm), Hiszpanii (Torredembara) i  Polski (Puławy).

Część artyctyczną rozpoczęli polonezem uczniowie klasy trzeciej. Następnie wszystkich zauroczyły występy najmłodszych uczniów naszej szkoły, klas zerowych. W ich wykonaniu zebrani goście zobaczyli krakowiaka i układy taneczne do muzyki klasycznej. Talenty wokalne zaprezentował szkolny zespół Music Club 2 oraz soliści zespołu. Zebrani wysłuchali piosenek w języku polskim, włoskim, hiszpańskim i angielskim. Na scenie nie zabrakło również utalentowanych sportowców - podziwiano ucznia klasy szóstej w pokazie żonglerki piłką nożną. Specjalnie dla zagranicznych gości z wiązanką ludowych tańców regionalnych wystąpił Harcerski Zespół Pieśni i Tańca "Grześ". Na zakończenie uroczystości wszyscy goście oraz uczniowie odśpiewali hymn Comeniusa pod tytułem "As one". Warto podkreślić, że cała uroczystośc była prowadzona w dwóch językach: polskim i angielskim.

! czerwca br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Towarzyszyli nam w tym dniu przedstawiciele delegacji siedmiu szkół europejskich z projektu Comenius.Największą atrakcją był dla dzieci pokaz tresury psów policyjnych. Oglądaliśmy ucieczkę przestępcy i pościg psa za nim. Policjanci pokazali dzieciom jak należy się zachować w razie zaatakowania przez psa. Chętne i odważne dzieci mogły wziać udział w tej prezentacji. Kolejnym punktem programu był Mini Playback Show, gdzie dzieci zaprezetowały znane i lubiane przeboje.  Mogliśmy również podziwiać ekologiczne stroje, wykonane przez dzieci i rodziców. Oryginalne pomysły na ubrania wykonane z nietypowych materiałów zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Uwieńczeniem tego dnia był mecz piłki nożnej rozegrany między grupą Comeniusa a uczniami naszej szkoły.