PostHeaderIcon Happening ekologiczny czyli ekologicznie, zabawnie, sportowo i zdrowo w SP 2 w Puławach

W ramach trwającego w naszej szkole ekotygodnia w Dniu Dziecka zorganizowaliśmy happening ekologiczny.

1 czerwca 2017r. o godzinie 9.00 w obecności uczniów naszej szkoły, gości programu Erasmus+ z Włoch, Holandii, Słowenii i Łotwy oraz nauczycieli szkoły polskiej z Ukrainy, zaproszonych przedszkolaków z MP nr 16 z nauczycielami i wyróżnionych w konkursach powiatowych dzieci i ich opiekunów rozpoczęliśmy uroczyste obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Puławach. Pani dyrektor wręczyła nagrody zdobyte w różnych konkursach ekologicznych zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Pierwsze miejsce w konkursie na Ekoucznia za zbiórkę makulatury zdobyły dwie osoby. Pani dyrektor wręczyła dwa tablety , a za drugie miejsce Ebook Reader Kindle. Najlepsza ekoklasa pojechała w nagrodę na sponsorowaną ekologiczą wycieczkę. Warto przypomnieć ,że uczniowie naszej szkoły zebrali w ciągu ostatnich 9 miesięcy 95 ton makulatury.

Laureatka w konkursie literackim „Ekobajarze” otrzymała tablet, a pozostali nagrodzeni i wyróżnieni – gry edukacyjne.

Za I miejsce w konkursie „Coś z niczego” zwycięska grupa uczniów z Nałęczowa otrzymała piaskownicę , a pozostali nagrodzeni – gry edukacyjne. Za najlepsze prezentacje o ekologii uczniowie otrzymali zestawy do gry w tenisa stołowego i badmintona.

Za pracę plastyczną w konkursie Firmy Uzimex „Żyj zdrowo, jedz kolorowo” nasz uczeń otrzymał piłkę.

Przygotowaliśmy dla gości z Ukrainy – nauczycielek z polskiej szkoły we Lwowie, które odwiedziły naszą placówkę –upominki ,polskie książki i podręczniki.

Następnie uczniowie brali udział w zawodach sportowych , zabawach z animatorem. Chętnie odwiedzali stoiska ze zdrową żywnością. Nie zabrakło sponsorowanych soczków, truskawek firmy Uzimex ,świeżych wyciskanych soków firmy Philipiak, miodów, konfitur z róży ,czy ekologicznych jogurtów i serów, wody firm Cisowianka i Nałęczowianka. Uczniowie wzięli udział w wykładzie dietetyka, podczas którego dowiedzieli się, np.jak dużo cukru zawiera jogurt.

Ogromny zachwyt wśród przedszkolaków i dzieci z klas 0-3 wzbudził pokaz mody ekologicznej, strojów wykonanych z surowców wtórnych.

Odbywały się w międzynarodowych grupach zabawy w ekologiczne gry planszowe, przygotowane w ramach projektu” Ekoaktywni”.

Uczniowie chętnie zaangażowali się w prace nad konstrukcją robota, który pomoże posprzątać świat.

Konkury na temat wiedzy o ekologii nie były takie proste, ale i z tym zadaniem poradzili sobie nasi uczniowie i goście.

Dla najlepszych w tych ostatnich konkursach czekały spinery.

Wszyscy uczestnicy happeningu ekologicznego mogli obejrzeć pokonkursową wystawę „Coś z niczego”-użyteczne przedmioty z surowców wtórnych.